!!! Pouze nyní SLEVA -20% na autosedačky !!! Vážení zákazníci, ve dnech od 20.5 do 30.5 dovolená. V tomto termínu nejsou odesílány objednávky. Nefunguje telefonní zákaznická podpora. Budeme pro vás celý den na chatu a e-mailu. Děkujeme za pochopení

Jak vybrat pelíšek pro psa

Naši čtyřnozí miláčci jsou neodmyslitelnou součástí rodinné smečky. Proto je jasné, že pro ně chceme to nejlepší, a pelíšek tvoří základ jejich výbavy. Na trhu existuje nepřeberné množství pelíšků všech barev, tvarů a velikostí. Jak tedy vybrat ten správný? Zaměřte se na tato kritéria:

 

Velikost pelíšku

Správná velikost pelíšku hraje při výběru klíčovou roli. Pejska je potřeba změřit od hlavy až po kořen ocásku. Vnější rozměr Vám napoví, zda se pelíšek vejde na vybrané místo. Vnitřní rozměr je důležitý pro pejska. Při výběru velikosti také zvažte, jak moc se Váš pejsek při spaní rozvaluje. Pokud Váš miláček spinká stočený do klubíčka, lze zvolit pelíšek menší velikosti. Pokud Vás však v noci vytlačuje z postele, raději pořiďte větší pelech.

 

Provedení a umístění pelechu

Vybíráte pelíšek na terasu, zahradu či do kotce? Pak by se Vám nejspíše hodil pelech ušitý z impregnované látky. Nicméně ani takové pelíšky nejsou 100 % nepromokavé a měly by být umístěny vždy na místě, které zajistí pejskovi ochranu před povětrnostními vlivy. Pokud pelíšek budete umisťovat do prostoru, ve kterém může být chladněji nebo průvan, doporučujeme pořídit pelíšek s vyššími okraji či uzavřenou kukaň. V případě, že pelíšek bude umístěn ve vytápěné místnosti, můžete vybírat z otevřených pelíšků různých tvarů s nízkými mantinely - například z Chrápátek PREMIUM či DELUXE. Pro pejsky starší, handicapované a pejsky s bolavými klouby je vhodné pořídit pelíšek ortopedický a umístit jej do dobře vytápěné místnosti, abyste pejskovi zajistili, co největší komfort. Pelíšky Chrápátko ORTHOPEDIC jsou ušité z paměťové pěny, která napomáhá rozložit váhu pejska rovnoměrně. Tímto způsobem ulevuje namáhaným kloubům a působí preventivně proti tvorbě otlaků.

 

Design

Pelíšek by také měl splňovat funkci estetickou. Stane se součástí Vašeho prostoru, proto by při výběru neměl být opomenut design pelíšku. Vybírat můžete z nepřeberného množství stylů a barev.

 
A19DEC79-9404-460D-9E38-215FE4C07FAB_1                   57E68327-15FE-469F-8DA2-2E4BA60506B8

Údržba

Pelech je potřeba udržovat v čistotě, což někdy není snadný úkol. Proto volte pelíšky omyvatelné či pratelné. Na pelíšky značky Chrápátko vybíráme materiály, které umožňují bezproblémovou údržbu pelechu. Lze je vyprat v pračce či nechat vyčistit v čistírně. 

Zpět do obchodu